понеділок, 28 листопада 2016 р.

Є у революції початок…

Пропонуємо Вам книжкову виставку « Є у революції початок… », присвячену Дню Гідності та  Свободи.
Три роки тому 22 листопада кілька сотень молодих людей зібралися на Євромайдан, щоб висловити свою незгоду з діями режиму Януковича, який розвернув Україну з європейського напрямку розвитку. Україна, за задумом Януковича і його російських керманичів, повинна була перетворитися на сировинний придаток Російської імперії, яку з таким завзяттям прагне відновити колишній член КПРС Путін.
Звіряче побиття студентів « Беркутом » сколихнуло всю країну, і вже 2 грудня 1913 року на Майдан Незалежності вийшли сотні тисяч людей.
У нашій виставці представлені журнали з фотографіями перших днів мирних протестів, листівки, які поширювалися на Майдані « Вимога № 1. Відставка Януковича », інформаційні документи тих днів, світлини, присвячені першим загиблим на вул. Грушевського, документальні книги про ці події, світлини останніх днів Революції.

Пам’ятаємо разом героїв Небесної Сотні. Ми повинні робити все, щоб ці жертви не були даремними, щоб не тільки покидьки, які вбивали людей як в Києві, так і в інших містах України, були нарешті засуджені разом зі своїми керівниками. Слава Героям!








24 листопада в бібліотеці зібрались садівники та городники.

Огородники і садівники прослухали лекцію агронома – професіонала. Тема другої студії – “ Почви ”. Дуже цікавими були рекомендації щодо визначення кислотності грунтів і подальших робіт взимку та навесні. Присутні поділилися своїм досвідом у методах підвищення родючості грунтів у землеробстві, як у класичному, так і в органічному.  І знову в дарунок – насіння овочевих культур.





Пам'ять звинувачує

З метою донесення до широкої аудиторії, передусім молоді та студентів, об'єктивної інформації про трагічні події української історії бібліотека ім. Петра Панча до Дня пам’яті жертв Голодомору організувала книжкову виставку « Пам'ять звинувачує ».
Суспільство повинно знати про одну з найтрагічніших сторінок української  історії – геноцид українців в 1932 – 1933 рр. шляхом спланованого комуністичною владою голодомору. Ми згадуємо зараз часи, коли чорні крила голодомору обійняли багаті чорноземи України, змусивши одних помирати страшною голодною смертю, а інших - піддатись жорстоким канібальським звичаям. Схиляючи голови перед тими, хто помер, і перед тими, хто вижив на хлібі з кори та глини, хочеться нагадати, що репетиція цієї диявольської вистави відбувалась ще на початку двадцятих років, коли червоноармійські загони оточили всю Наддніпрянщину, прирікши її на вимирання.
Це була помста більшовиків за ще не забуті часи національного піднесення в Україні. Нова влада з її класовою ненавистю, богохульством, безкультур'ям порушила усталений сільський уклад з його християнськими заповітами, вірою у Бога.
Далі були насильницька масова колективізація , сталінська політика розкуркулювання, непосильні хлібозаготівельні повинності. « Чорні дошки » і  « червоний терор » привели до фактичного знищення українського села, яке було могутньою перешкодою для антилюдських соціальних експериментів комуністичної влади.
У Національному музеї « Меморіал жертв Голодомору » зберігаються свідоцтва про смерть загиблих від Голодомору, і в багатьох з них у графі « причина смерті » зроблено запис : « українець». Три голодомори зруйнували українське село, особливо найстрашніший 1932 - 1933 рр. Скільки дітей не народилося в Україні? Вони ж могли побачити світ, коли б не голод… Тяжкі соціально-демографічні та морально-психологічні наслідки Україна відчуває і донині. На звільнені від померлих українців місця привозили росіян і білорусів. Систематичне зменшення шкіл із українською мовою викладання привело до того, що на момент проголошення незалежності Україна не мала своєї патріотичної еліти. За роки незалежності ми не змогли змінити прокомуністичну номенклатуру, виховану в дусі промосковських комуністичних догматів, яка не любила Україну й всіма силами намагалася в незалежній Україні зберегти старі «совєтські » порядки. Ось тому ми зараз усі разом обороняємо нашу землю від нової московської орди та їх місцевих посіпак – прихильників « руського миру »...

Запалімо свічки пам’яті за невинно замученими рідними та мільйонами українців. Вічна пам’ять жертвам Голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років! Вічна  пам’ять жертвам російських окупантів!





Всесвіт Олеся Бердника

Пропонуємо книжкову виставку « Всесвіт Олеся Бердника », присвячену 90 - річчю від дня народження Олеся Павловича Бердника.
Олесь Павлович Бердник ( 27 листопада 1926 р.-  18 березня 2003 р. ) - український письменник-фантаст, філософ-футуролог, художник, композитор. Автор понад 20 романів і повістей. Учасник українського правозахисного руху. Політв’язень радянських тюрем і концтаборів ( 1949-1955, 1979-1984 ). Член-засновник Української Гельсінської групи ( 1976 ). Провідник об’єднання  "Українська Духовна Республіка" ( 1989 ). 8 листопада 2006 р. посмертно нагороджений орденом   « За мужність » I ст.
Читачі старшого віку пам’ятають його як надзвичайно цікавого письменника-фантаста, який полюбляв зустрічатися зі студентами. Інтерес до письменника підвищувало те, що перед ними виступав борець за права людини, якого було засуджено за контрреволюційну пропаганду, агітацію проти соціалістичного ладу і за наклепи на так звані органи правосуддя в тодішньому СРСР.

Наша бібліотека пропонує Вам кілька чудових книжок з творами Олеся Бердника. Ви отримаєте можливість насолодитися духовною енергією цієї видатної людини.
             

       

неділя, 27 листопада 2016 р.

Всесвіт Олеся Бердника

Бібліотекар Анатолій Редько в  презентує книжкову виставку до 90 - річчя Олеся Бердника та розповідає про творчість письменника  

вівторок, 22 листопада 2016 р.

Уроки з англійської

Швидко набрала обертів друга (вечірня) група з вивчення англійської мови в бібліотеці. Другий урок. Керівник - Ксенія Красіонова





понеділок, 21 листопада 2016 р.

До третьої річниці Революції гідності і свободи


Вечір пам’яті Леонарда Коена


20 листопада в бібліотеці пройшов вечір пам'яті Леонарда Коена.  Відомий київський перекладач Віктор Постніков читав вірші - молитви Леонарда Коена та розповів історію їх створення. Слухачі  дивилися кліпи на пісні Леонарда Коена, слухали інтерв’ю з митцем, обговорювали зміст його поезій.                                                                                                           В бібліотеці є книга Леонарда Коена “Блискучі невдахи”. Запрошуємо до читання!





Вчимося малювати

В неділю відбувся урок з малювання по скайпу з вчителькою Natalia Andruschencko. Вивчали пропорції голови. Отримали завдання на наступний раз - до Дня народження відомого українського письменника Григіра Тютюнника намалювати портрет Митця.



Бібліотека співпрацює з молодіжними організаціями

18 листопада працівники бібліотеки знову радо вітали молодь Клубу практичної психології із Фундації регіональних ініціатив (ФРІ). Цього разу для молоді був проведений тренінг “Як легко зрозуміти іншу людину". Тренінг провела Яна Кривонос




середа, 16 листопада 2016 р.

Тема заняття - "Портрет з натури". Долучайтесь, охочі!
Заняття, як і завжди, безоплатне.

На шляху до успіху. Бібліотека допомагає.


6 листопада в бібліотеці зібралась молодь, яка представляє Фундацію регіональних ініціатив (ФРІ) Всеукраїнської молодіжної громадської організації (ВМГО). ВМГО ФРІ – потужний центр підтримки молодіжного руху, молодіжних організацій та підготовки молодих лідерів в Україні. Ця організація проводить багато проектів для молоді. Проекти здебільшого освітнього та розважального характеру. Наша бібліотека активно співпрацює з молодіжними організаціям. Так в бібліотеці за участю молоді , об’єднаної в ФРІ відбулись : поетичний марафон ‘’День з Ліною Костенко’’, вечори творчості Сергія Жадана та Юрія Іздрика. 6 листопада для молоді проведений тренінг про те, які стратегії поведінки і мислення використовують люди, які досягають успіху у житті. Тренінг провів Лахтадир Євген.

вівторок, 15 листопада 2016 р.

Відкриття пам'ятника Анні Ярославні - Королеві Франції в Києві.

10 листопада Анна Ярославна, київська княжна, донька Ярослава Мудрого, королева Франції, повернулася на рідну землю. Повернулася вона такою, якою була, коли зростала на Великому Ярославому дворі, коли ходила по землі Софії Київської.
Зустріти Її Королевську Величність зібралися численні кияни і чимало французьких гостей. Слова вдячності, визнання дружніх відносин між Україною і Францією та побажання їх подальшої розбудови промовляли: Її Високоповажність п. Ізабель Дюмон, Посол Франції в Україні, Міністр культури п. Нищук, автори цієї чудової скульптури п. п. Баландін і Скритуцький, французький меценат Бертран Кост. Як сказав Бертран Кост, Анна Київська була першою у Франції сучасною жінкою, яка одночасно виховувала дітей, керувала державою і вела чуттєве життя.
У церемонії відкриття взяли участь: Надзвичайні і повноважні Посли Бельгії, Швейцарії, Мексики, Польщі, Словенії, Норвегії, Грузії.


До цієї визначної події долучилися слухачі курсу французької мови, що вивчають її в бібліотеці ім. П.Й.Панча.


Почала роботу нова група по вивченню англійської мови

14 листопада в бібліотеці розпочала роботу група по вивченню англійської мови.
Викладач Оксана Красіонова. Запрошуємо всіх охочих.


понеділок, 14 листопада 2016 р.


4 листопада в бібліотеці відбувся семінар по створенню в житлових будинках об'єднання співвласників багатоквартирного будинку

Семінар провела організація ''Свій дім''. Це об'єднання активної, ініціативної та спраглої до змін молоді, метою яких є здійснення незалежної просвітницької роботи серед співвласників та мешканців багатоквартирних будинків. Молоді юристи, економісти надають допомогу з усіх питань, що стосується сфери самоорганізації мешканців у багатоквартирному будинку, з метою захисту їх прав. Семінар провів Стригун Кирило.
Наступний семінар 11 листопада о 17:00.





9 листопада в бібліотеці відбувся черговий майстер-клас з фотографії «Зупинись, мить»

Вчились фотографувати тіло людини в різних ракурсах: напруження, байдужість, цікавість тощо.

Викладач курсу Мerien Morey показала і прокоментувала власні фотороботи балетних постановок в різних театральних залах на репетиціях і виставах.


неділя, 13 листопада 2016 р.

До Дня партизанської слави

Бібліотекар А.Г.Редько робить огляд книжок в бібліотеці ім. П.Й. Панча та розповідає про дії партизан на Україні під час Другої світової війни

До Дня партизанської слави 2

Бібліотекар А.Г.Редько робить огляд книжок в бібліотеці ім. П.Й. Панча та розповідає про дії партизан на Україні та в м. Києві під час Другої світової війни


3 листопада в бібліотеці вивчали польську мову. Викладач Олег Крисін.

 Столицю Польщі – Варшаву, можна назвати «най-най». Тут знаходиться найдорожчий готель, найвища будівля, найменший будинок, найвужчий будинок, найстаріша кондитерська, найвищий басейн.

3 листопада і бібліотеці вивчали французьку мову. Викладач Вікторія Томенчук.


1 листопада в бібліотеці вивчали іспанську мову. Викладач Людмила Гнапова.


1 листопада в бібліотеці відбувся черговий урок з англійської мови. Викладач Наталія Руда.

субота, 12 листопада 2016 р.

Тарас Шевченко. Доля

Вірш Тараса Шевченка "Доля" читає aктор театру і кіно, художній керівник Державної театральної школи-студії, викладач майстерності актора в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого Анатолій Суханов.